صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

توسط گروه اخلاق و حقوق پزشکی برگزار گردید:

کارگاه آموزشی "دادن خبر ناگوار" ( Break Bad News )

کارگاه آموزشی " دادن خبر ناگوار" در ادامه برگزاری دوره های اخلاق و حقوق پزشکی توسط کمیته اخلاق بیمارستان و با همکاری دفتر آموزش پرستاری مرکز، 20 بهمن ماه با حضور کلیه سوپر وایزران و سرپرستاران بخشها در سالن کاخ مظفری بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز به نقل از شمسی نصیری (سوپروایزر آموزشی) این کارگاه با هدف برگزاری آموزش و تبیین تجربیات پرستاران از رساندن خبر بد به بیماران و همراهان آنان در شرایط خاص برگزار گردید.
نصیری اظهار داشت: کادر پزشکی، بیماران و همراهان بیماران همیشه در معرض مواجهه با خبر، شرایط و اوضاعی هستند که آن ها را  "شرایط ناخوشایند " و " خبر بد" می نامند، بنابراین با توجه به این که پرستاران دستورالعمل خاصی در خصوص ابلاغ اخبار بد به بیمار و خانواده ندارند و هر پرستاری به سبک خاص خود مبتنی بر ذهنیات، ولی مطابق فرهنگ رفتار می نماید دوره فوق برگزار شد.
سوپروایز آموزشی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تصریح کرد: با توجه به تنوع اجتماعی و فرهنگی بیماران، ضروری است تا پرستاران با شیوه های علمی ابلاغ خبر بد که به کرات در زندگی کاری خود با آن مواجهه می شوند، آشنا شوند.
نصیری در خاتمه با بیان اینکه در این کارگاه در خصوص روش های علمی ابلاغ خبر بد مانند روش (SPIKES)در بیماریهای مختلف و زمان فوت بیمار آموزش داده شود گفت: سرپرستاران به صورت ایفای نقش یک مدل نحوه اطلاع رسانی را تمرین نمودند.
شایان ذکر است دوره فوق توسط آقای دکتر مهرزاد کیانی تدریس گردید.


١٤:٢٠ - دوشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٤٢٧٩٦    /    تعداد نمایش : ٥٤٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 823962 بار

بازديدکنندگان امروز : 5179 نفر

کل بازديدکنندگان : 5051009 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 9 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department