صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی برگزار می کند

سمینار "مرگ مغزی از شناسایی تا اهدا" در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری

سومین سمینار دو روزه "مرگ مغزی از شناسایی تا اهدا" به همت واحد فراهم آوری اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 20 و 21 دی ماه در سالن امیر کبیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بصورت کارگاه نظری در روز اول و کارگاه عملی در روز دوم برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز به نقل از دکتر "فرحناز صادق بیگی" دبیر علمی این سمینار، هدف از برگزاری این گردهمایی پزشکی طرح مباحث علمی با گروههای هدف در خصوص با اهمیت تشخیص سریع مرگ مغزی است زیرا در صورت تشخیص به موقع مرگ مغزی توسط گروه هدف مراقبت مناسب از بیماران، احتمال اهدای عضو از افراد مرگ مغزی شده و در نتیجه نجات جان بیماران در لیست انتظار پیوند اعضاء افزایش می یابد.
دکتر صادق بیگی اذعان داشت: در این سمینار تمام مطالب مرتبط با مرگ مغزی از اتیولوژی تا شناسایی و اهدای عضو، موضوعات شرعی و حقوقی توسط اساتید مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. همچنین در روز دوم کارگاه عملی برگزار می شود که روشهای معاینه مرگ مغزی، فرآیند تایید مرگ مغزی و مراحل تعیین اعضای مناسب و اهدای عضو به صورت عملی آموزش داده می شود که در  بخش آی سی یو و اتاق عمل اجرا می گردد.
رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه در خاتمه تصریح کرد: کلیه پزشکان به خصوص پزشکان حوزه پیوند اعضا، حوزه فراهم آوری اعضا، آی سی یو، بیهوشی ، مغز و اعصاب ، نوروسرجری، اطفال و سرپرستاران می توانند در این سمینار شرکت کنند و برای هر گروه امتیاز بازآموزی اختصاص یافته است.

 


١١:١١ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٥١٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 901892 بار

بازديدکنندگان امروز : 3636 نفر

کل بازديدکنندگان : 6021415 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department