منشور حقوق کارکنان
 

منشور حقوق کارکنان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری

از آنجائی که توفیق خدمت به بیماران در زمره برترین عبادات قرار دارد و نجات جان یک انسان از سوی خداوند با نجات جان تمامی انسانها برابر محسوب شده است، کارکنان بیمارستان برای ارائه خدمت به بیماران دارای حق و حقوقی می باشند که تحت عنوان منشور حقوق کارکنان بیمارستان مسیح دانشوری به شرح ذیل می باشد:
1- حق مشارکت در تصمیم گیری های بیمارستان در راستای تحقق اهداف، رسالت و استراتژی
2- کارکنان بیمارستان حق برخورداری از رفتار محترمانه از سوی بیماران و همراهان را دارند.
3- کارکنان بیمارستان حق دارند در چارچوب وظایف قانونی و بر اساس اصول علمی و دستورالعمل های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ارائه خدمت و روشهای درمانی اقدام نمایند.
4- کارکنان بیمارستان حق دارند جهت ارائه مراقبت مطلوب و موثر محیطی آرام و امن داشته باشند.
5- کارکنان بیمارستان حق دارند علیرغم درخواست و اصرار بیماران، از انجام دادن اعمال خلاف اصول و قواعد حرفه ای که موجب آسیب دیدن جسمی یا روحی به بیمار می شود، امتناع نمایند.
6- کارکنان بیمارستان حق دارند بر اساس شرح وظایف و زیرنظر مسوول مربوط و بر اساس قوانین و مقررات در انجام وظایف قانونی خود رفتار نمایند..
7- کارکنان بیمارستان حق دارند از حمایت قضایی از سوی مسوولین مربوط، (در مواردی که به دلیل انجام وظایف شغلی مورد پیگرد قرار می گیرند)، برخوردار شوند.
8- کارکنان حق برخورداری از ماده 607، 608 و 609 قانون اساسی ( قانون تمرد نسبت به مامورین دولتی و هتک حرمت اشخاص) و حمایت قانونی در قبال تهدید و توهین افراد دارند.
9- کارکنان بیمارستان حق دارند از آخرین دستورالعمل ها و روش های نوین درمانی و آیین نامه هایی که مرتبط با وظایف شغلی و حقوق آنان می باشند در چارچوب مقررات مربوط مطلع و بهره مند شوند.
10- کارکنان حق برخورداری از محیط ایمن کاری که سازگار با مراقبت کافی از بیمار و در حد امکان مجهز به نیازهای فیزیکی، پرسنلی و مناسب باشد، را دارند.

 

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 316 بار

بازديدکنندگان امروز : 515 نفر

کل بازديدکنندگان : 5035571 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department