صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری ، پیشرو درفن آوری "ECMO "

برگزاری سمینار "اکسیژناسیون غشایی برون پیکری" ECMO" درمرکزپزشکی دانشوری

مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری به عنوان طلایه دار استفاده از فن آوری نوین پزشکی ECMO درکشور ، سمینار یک روزه ای تحت همین عنوان برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز، دکتر "علیرضا جهانگیری" دبیر علمی این سمینار اعلام کرد: این برنامه  پنج شنبه 15 مرداد ماه در سالن همایشهای امیرکبیر این مرکز پزشکی برگزار گردید که با استقبال چشمگیر متخصصین این رشته از جمله رشته های بیهوشی ، مراقبتهای ویژه، جراحی ، داخلی ،  قلب ، اطفال ، پرفیوژنیستها، پرستاران و ... روبرو شد، ضمن این که چند شرکت معتبرکه نمایندگان عرضه تجهیزات و محصولات مرتبط با ECMO می باشند نیز دراین همایش حضور یافتند.
دراین گردهمایی علمی که در آن علاوه بر ریاست"انجمن بیهوشی قلب ایران" ورییس"انجمن مراقبتهای ویژه ایران"جمعی از مدیران ، اساتید ، پزشکان و کادر درمانی مرکز پزشکی دانشوری نیز حضور داشتند ، دکتر "قیامت "(رئیس انجمن بیهوشی و مراقبتهای ویژه ایران ) ضمن سخنانی به تشریح اهمیت به کارگیری فن آوریECMO  دردرمان بیماران قلبی- ریوی پرداخت.
در ادامه چند تن از اساتید و متخصصین رشته های: بیهوشی ، جراحی و پرفیوژن مطالب کاربردی و مهمی را در زمینه معرفی بیشتر این فن آوری ، موارد استفاده آن در اطفال و بزرگسالان و تجارب استفاده از این تکنولوژی در مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری ارائه نمودند.
همچنین در قسمتی دیگر از برنامه جدیدترین دستگاه ECMO به حضار معرفی گردیده و کارگاه عملی استفاده از این فن آوری نیز توسط آقای "مفهومی"  پرفیوژنیست مرکز پزشکی مسیح دانشوری برگزارشد.
لازم به توضیح است دکتر "بهروز فرزانگان" رئیس سمینار نیز در سخنانی عنوان کرد که استفاده از فن آوری ECMO در این مرکز سابقه ای بالغ بر 5 سال دارد که تقریبا تمام موارد انجام شده اولیه  دراتاق عمل و بخصوص در اعمال جراحی پیوند قلب و ریه به کار گرفته شده و با کسب تجربیات جدید توسط متخصصین مرکز استفاده از این فن آوری تنوع بیشتری یافته است. برای مثال علاوه بر استفاده از آن در اعمال جراحی ، برای بیماران ARDS(سندرم دیسترس تنفسی بزرگسالان) که در بخش مراقبتهای ویژه(ICU) بستری هستند نیز استفاده می گردد.همچنین توانایی  نگهداری و حفظ ECMO  نیز از چند ساعت به چندین  روز افزایش یافته است.همچنین دکتر محمدحسین دلشاد دبیر اجرایی سمینار ابراز داشت، این سمینار با استقبال بی نظیر گروههای مختلف پزشکی مواجه بوده و خوشبختانه اکثر شرکت کنندگان تقاضای برگزاری مجدد این برنامه را داشته اند.

در حاشیه برگزاری این همایش پزشکی در مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، روابط عمومی این مرکز با دو نفر از مدعوین همایش گفتگویی انجام داد :
دکتر "علوی" رئیس انجمن بیهوشی قلب ایران در گفتگو با روابط عمومی مرکز ضمن اشاره به فعالیت 10 ساله این انجمن افزود که با برگزاری این گونه همایشها و آشنایی متخصصین رشته های مختلف پزشکی می توان تجارب فراوانی برای ارتقاء خدمات درمانی و پزشکی کسب نمود ضمن این که پزشکان در خصوص مشکلات علمی و صنفی خود می توانند به رایزنی بپردازند.
دکتر علوی ضمن تشکر از برگزار کنندگان همایش ECMO""  آنرا به عنوان یکی از بهترین همایشهای علمی تخصصی دراین زمینه توصیف کرد و از کلیه متخصصین  این رشته دعوت کرد ضمن شرکت در مجمع سالیانه این انجمن مشارکت مناسبی در برگزاری انتخابات این انجمن داشته باشند.
همچنین نماینده شرکت " آراد هیوا طب "  که نمایندگی انحصاری تجهیزات پزشکی " نوالانگ " کشور آلمان و " دیمایتالیا " ی کشور ایتالیا را به عهده دارد توضیحاتی در خصوص تجهیزات ECMO عرضه شده از طرف این شرکت را به روابط عمومی مرکز ارائه داد.
آقای " شیر محمدی "مدیر فروش شرکت نیز ضمن توصیف مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری به عنوان اولین و بزرگترین مرکز پزشکی استفاده کننده از فن آوری ECMO  توضیحاتی در خصوص چگونگی کمک این دستگاه به بیماران قلبی ریوی که کارکرد ریه و قلب آنان براثر بیماری مختل شده باشد ، ارائه نمود .

 


١٢:٠٠ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٢٢٣٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1110946 بار

بازديدکنندگان امروز : 3206 نفر

کل بازديدکنندگان : 9656744 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department