صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

شعار امسال روز جهانی آسم:

"هرگز زود نیست،هرگز دیر نیست،درهمه حال باید به فکر بیماریهای مجاری تنفسی بود"

روز جهانی آسم یک رویداد سالانه است که از سال 1998 به پیشنهاد دفتر برنامه جهانی آسم (GINA) با همکاری سازمان بهداشت جهانی(WHO) اولین سه شنبه ماه  می (May) به نام "روز جهانی آسم" نام گذاری شده است. به همین مناسبت همه ساله مراسمی در کشورهای مختلف جهان به منظور بهبود سطح آگاهی درباره بیماری آسم و مراقبت‌های جهانی برای این بیماران برگزار می گردد.                                             
دکتر "سید علیرضا مهدویانی" رئیس بخش آلرژی و ایمونولوژی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با روابط عمومی هدف از این مراسم و نامگذاری را افزایش اطلاع و آگاهی جامعه پزشکی، بیماران، خانواده آنها، متخصصین، مسئولین و سیاستگذاران بهداشتی کشورها در رابطه با بیماری آسم و راه های مقابله با این بیماری دانست و افزود: آسم یکی از شایعترین بیماریهای مزمن درکودکان و بزرگسالان است و از مهمترین علل غیبت آنها در مدرسه و محل کار می باشد.
دکتر مهدویانی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 300 میلیون نفردرسراسر جهان از این بیماری رنج می برند ودولت ها و جوامع می کوشند که در هر فرصت مناسب اطلاع رسانی ، آموزش وحمایت از برنامه های ملی مرتبط، از سیر فرایند خسارات انسانی ، اجتماعی و اقتصادی این بیماری مزمن بگویند.
وی افزود: هر ساله شعاری جهت این روز انتخاب می شود که شعار امسال "هرگز زود نیست ،هرگز دیر نیست " به معنای در همه حال باید به فکر بیماریهای مجاری تنفسی بود، می باشد.
این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه اذعان داشت: هدف از انتخاب این شعار با موضوع  تاکیدی این است که همه بیماران و تیم پزشکان و سیستم های بهداشتی و سلامت عمومی می بایست، دررابطه با شکایات و علائم تنفسی ،صرف نظر از سن افراد بسیار حساس و مراقب باشند و مطمئن باشند که آسم تحت کنترل  باشد.


١٢:٣٢ - دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦١٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 938156 بار

بازديدکنندگان امروز : 3126 نفر

کل بازديدکنندگان : 6672365 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 6 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department