صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای اولین قدم تحقیقات بالینی:

کارگاه تئوری و عملی آشنایی با اصول و مبانی کشت سلولی برگزار شد

کارگاه تئوری و عملی آشنایی با  اصول و مبانی کشت سلولی به همت واحد پژوهش 9 آذر ماه در بيمارستان دکتر مسيح دانشوري برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز به نقل از دکتر پوپک فرنیا (دبیر علمی) در اين کارگاه كه توسط مرکز تحقیقات مایکوباکتریولوژی واحد مهندسی بافت مركز برگزار گردید، آشنایی با  اصول و مبانی کشت سلولی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر فرنیا اظهار داشت: کشت سلول به منظور اهداف آزمایشگاهی مختلفی صورت می گیرد و انجام انواع تست هاي مولکولی تا ساخت محصولات بیوتکنولوژي نظیرآنتی بادي و واکسن تحقیقاتی که براساس مهندسی بافت و مطالعات سلولهاي بنیادي است، نیز وابسته به انجام کشت سلول است.
 دبیر علمی این کارگاه در ادامه تصریح کرد: کشت سلول در حقیقت نه تنها در عرصه تحقیقات پایه کاربرد دارد، بلکه در رابطه با آزمایشات بالینی نظیر ساخت ارگانهاي مصنوعی و لقاح مصنوعی، کاربرد فراوان پیدا کرده است وكمتر آزمایشگاه تحقیقاتی بیولوژی، ایمونولوژی، بیوشیمی، ژنتیك و مشابه آن وجود دارد كه از این تكنیك های کشت سلولی عنوان یك ابزار مفید استفاده نكند.
وی افزود: با توجه به کاربرد کشت سلول در آزمایشات بالینی و تحقیقاتی بیشتر پزشکان و داروسازان تمایل به آموزش کشت سلول به عنوان اولین قدم در راستای تحقیقات بالینی دارند. از این رو کارگاه کشت سلول می تواند به عنوان بازآموزی برای پزشکان و داروسازانی که در مراکز تحقیقاتی و بالینی  مشغول به فعالیت هستند مفید واقع گردد.
دکتر فرنیا در خاتمه اذعان داشت: کارآموزان در این دوره در کنار آموزش تئوری، به طور اجمالی مهارتها را به صورت عملی بدست آوردند که شامل: آشنایی با اصول و تکنیک های کشت سلول، ساخت انواع محیط کشت سلول / پاساژ سلول/ مواد و وسایل، تهیه محیط کشت و انجام عملی فریز و دفریز سلول بود.


١٦:٠٠ - يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧١٣١٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 938151 بار

بازديدکنندگان امروز : 3109 نفر

کل بازديدکنندگان : 6672348 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 7 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department