صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مصاحبه با دکتر مهدویانی فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی بیمارستان مسیح دانشوری:

با کتاب "تظاهرات ریوی در بیماران مبتلا به نقایص ایمنی اولیه" آشنا شوید

کتابPulmonary Manifestations of Primary Immunodeficiency Diseases  (تظاهرات ریوی در بیماران مبتلا به نقایص ایمنی اولیه) توسط دکتر سید علیرضا مهدویانی فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر نیما رضایی تالیف و توسط  انتشارات بین المللی  Springer به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی، دکتر مهدویانی در خصوص بیماریهای نقض ایمنی اولیه گفت: بیماری های نقص ایمنی اولیه گروهی از بیماری های مادرزادی می باشند که در نتیجه اختلال در سیستم ایمنی بدن انسان به وجود می آیند که منجر به افزایش استعداد ابتلا به عفونت های مکرر، بیماری های خود ایمنی و بید خیمی ها می گردند.
این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی اظهار داشت: شیوع این بیماریها در کشور های اوروپایی و امریکایی یک در ده هزار نفر بر آورد شده است.
وی در خصوص تظاهرات این بیماران افزود: بروز عفونت های مکرر از تظاهرات مهم بیماران مبتلا به نقص ایمنی که عمدتا در دستگاه تنفس و گوارش بروز می کند است و عدم تشخیص بیماری و درمان نشدن بیماران منجر به بروز عوارض برگشت ناپذیر و همچنین بروز عفونت های تهدید کننده حیات در مبتلایان می شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اذعان داشت: تشخیص به موقع و شروع درمان مناسب سبب بروز جلوگیری از عفونت مکرر و کاهش میزان بستری شدن بیماران در بیمارستان و بهبود کیفیت زندگی مبتلایان می گردد. مطالعات مختلف نشان داده است که 90-70 درصد متلایان بدون تشخیص می مانند که به علت پایین بودن سطح آگاهی جامعه پزشکی نسبت به این بیماری ها است.
وی افزود: لذا افزایش سطح آگاهی جامعه پزشکی و فراهم بودن امکانات تشخیصی سبب افزایش تشخیص بیماران، کاهش میزان اشغال تخت بیمارستان، کاهش میزان غیبت از کار والدین بیماران و کاهش مرگ و میر بیماران می گردد.
دکتر مهدویانی تصریح کرد: با توجه به شیوع بالاتر نقائص ایمنی اولیه در کشور های آسیایی و ایران بدلیل ازدواج های فامیلی در مقایسه با کشور های اروپایی و آمریکایی و نیز لزوم تشخیص به موقع این گروه از بیماران که منجر به جلوگیری از عوارض  برگشت ناپذیر و نیز مرگ و میر مبتلایان می شود و همچنین با توجه به اینکه سیستم تنفسی شایعترین محل درگیری و تظاهرات اینگونه بیماری ها می باشد کتاب مذکور آخرین یافته ها و پیشرفتهای علمی در زمینه مشکلات ریوی بیماران مبتلا به نقائص ایمنی اولیه و نیز نحوه برخورد و درمان این تظاهرات را مورد بحث قرار داده است.
این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی تاکید کرد: این کتاب می تواند به عنوان یک منبع کامل، مستدل و عملی در زمینه تظاهرات ریوی بیماران مبتلا به نقائص ایمنی برای گروه پزشکان و نیز پرستاران مورد استفاده قرار گیرد.
شایان ذکر است کتاب فوق دارای 10 فصل است که در نگارش این کتاب دانشمندانی از کشورهای اروپایی، آمریکایی همکاری نموده اند.


٠٨:١٣ - سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٠٢٧    /    تعداد نمایش : ١٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 952910 بار

بازديدکنندگان امروز : 1136 نفر

کل بازديدکنندگان : 6982779 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 11 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department