صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گام های موفق و استوار پژوهشکده سل و بیماریهای ریوی در تالیف کتاب های مرجع

با اولین کتاب مرجع "مایکوباکتریوم های غیرسلی" در جهان بیشتر آشنا شوید

کتاب (Nontuberculous Mycobacteria (NTM (مایکوباکتریوم های غیرسلی) به سردبیری دکتر علی اکبر ولایتی رئیس پژوهشکده سل و بیماریهای ریوی دکترمسیح دانشوری و دکتر پریسا فرنیا معاون پژوهش و فناوری و رئیس مرکز تحقیقات مایکوباکتریولوژی توسط انتشارات   Academic press an imprint of Elsevier و ناشر (Academic-Press) که رتبه اول در چاپ کتابهای مرجع پزشکی در دنیا دارد به چاپ رسید.
به گزارش روابط عمومی، این کتاب اولین کتاب مرجع برای تشخیص های کلاسیک، مولکولی، پت اسکن، حساست دارویی و درمان این دسته از مایکوباکتریوم ها می باشد. همچنین با همت محققین جوان این مرکز شیوع و اپیدمولوزی مایکوباکتریوهای غیرسلی از 100 سال پیش تاکنون در 7 قاره دنیا مورد بررسی و آنالیز آماری قرار گرفته است.
گفتنی است در این کتاب برای اولین بار چگونگی انتشار و اهمیت این نوع میکروب ها که درمان مشخصی برای آنها وجود ندارد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
این کتاب شامل 10 فصل می باشد که 3 فصل آن توسط دکتر ولایتی، دکتر فرنیا و دیگر همکاران این پژوهشکده با عناوین: تشخیص های کلاسیک و مولکولی مایکوباکتریوهای غیر سلی، تفاوت بالینی رادیولوژی و پت اسکن در بیماران مبتلا به مایکوباکتریوهای غیر سلی و شیوع و اپیدمیولوژی مایکوباکتریوهای غیر سلی نوشته شده است
شایان ذکر است علامه بر این 3 فصل سردبیران کتاب فوق مسئولیت هدایت و رهنمود سایر فصول کتاب که توسط اساتید خارجی و به نام در این رشته در جهان نوشته شده است را برعهده داشتند.


١١:٣٥ - پنج شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥١١٨    /    تعداد نمایش : ١٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 952907 بار

بازديدکنندگان امروز : 1126 نفر

کل بازديدکنندگان : 6982769 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 9 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department