صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

توسط تیم جراحی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری انجام شد:

برای نخستین بار عمل تعویض دریچه میترال با استفاده از روش کم تهاجمی

عمل تعویض دریچه میترال با استفاده از روش کم تهاجمی  برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با موفقیت انجام شد.
به گزارش روابط عمومی، به نقل از دکتر ضرغام حسین احمدی فوق تخصص جراحی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز گذشته 20 خرداد ماه، خانم 60 ساله ای با تنگی شدید دریچه میترال به روش Minimal Invasive  با استفاده از VATS (Video Assisted ThoracoScopy) توسط تیم جراحی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری به سرپرستی دکتر ضرغام حسین احمدی و توسط دکترامیر ناصرالدین جدبابائی با موفقیت به انجام رسید.
دکتر احمدی درباره جزئیات این روش گفت: این روش تنها در چند مرکز انگشت شمار در کشور انجام می شود به جای برش در طول جناغ سینه (روش استاندارد) با یک برش کوچک به طول 5 سانتی متر در زیر شیار سینه انجام می شود. مراحل مختلف عمل مانند استفاده از دستگاه قلب و ریه مصنوعی و مراحل تعویض دریچه مانند عمل استاندارد از همان برش کوچک ولی با ظرافت و دقت بیشتر صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: هر چند انجام این عمل از عمل استاندارد مشکل تر بوده  ولی به علت برش کوچکتر بر روی بدن بیمار، وی متحمل درد بسیار کمتری شده و احتمال عوارض مختلف بعد از عمل در وی بسیار کمتر بوده و دوران نقاهت و بستری بیمارستانی وی کوتاه تر خواهد بود.
این فوق تخصص جراحی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری اذعان داشت: وجود یک بخش فعال Minimal Invasive ، VATS و جراحی توراکس در بیمارستان دکتر مسیح  این فرصت استثنائی را برای جراحان قلب این مرکز جهت  کسب تجارب بیشتر و کار کنار آنها فراهم کرده است. همچنین جراح قلب جوان این مرکز نیز از تجربه کافی برای انجام این عمل در طول دوران تحصیل برخوردار شده بود.
دکتر ضرغام حسین احمدی در ادامه افزود: برای اطمینان از انجام اولین عمل در سلامت کامل و اطمینان از موفقیت آن، از حضوریکی از جراحان با تجربه بیمارستان شهید رجائی (دکتر علیرضا قویدل) و تیم بیمارستان شهید رجائی استفاده شد و آنها تمام مراحل عمل را به صورت کامل و دقیق زیر نظر داشتند.
وی تاکید کرد: تیم بیهوشی قلب این مرکز متشکل از دکتر علیرضا جهانگیری فرد و دکتر علی خلیلی با استفاده از تکینک Double Lumen Intubation و اکوی داخل مری در طول عمل جراحی تمام مراحل عمل جراحی در کمال سلامت برای بیمار مهیا کردند. همچنین متخصصین قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری متشکل از دکتر بابک شریف کاشانی ، دکتر ندا بهزادنیا، دکتر فرح نقاش زاده و دکتر محمد کشمیری مراحل مختلف آماده سازی بیمار را برای عمل جراحی که با ادم شدید ریوی مراجعه کرده بود انجام دادند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه گفت: خداشکر حال بیمار هم اکنون رضایت بخش است و دوران نقاهت را طی می کند. وی ابراز امیدواری کرد که با افتتاح قریب الوقوع ساختمان جدید پیوند و بخش جراحی قلب، تیم قلب و جراحی قلب بیمارستا ن دکتر مسیح دانشوری به عنوان  مرکز ارجاعی بیماران تعویض دریچه  جهت اعمال کم تهاجمی در سطح دانشگاه  قرار گیرد. 


١٠:١٦ - دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٩١٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 988265 بار

بازديدکنندگان امروز : 2329 نفر

کل بازديدکنندگان : 7627269 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department