صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در کنگره بین المللی ریه اروپا وابسته به انجمن ریه اروپا (ERS) انجام شد

توافق همکاری پژوهشکده سل وبیماریهای ریوی مسیح دانشوری باجوامع علمی کشورها

کنگره بین المللی ریه اروپا وابسته به انجمن ریه اروپا (ERS) هر ساله با حضور هزاران نفر از متخصصان کلینیکال، پاراکلینیکال و پژوهشگران برجسته در زمینه بیماریهای ریوی برگزار می گردد. امسال این کنگره از تاریخ 6 الی 10 مهر ماه 1398 در کشور اسپانیا برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی، به نقل از عاطمه عابدینی فوق تخصص بیماریهای ریوی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری این کنگره هرساله جهت گسترش همکاریهای بین المللی جوامع و پژوهشکده های بیماری های ریوی و معرفی مراکز فعال کشورهای مختلف در حیطه پژوهش و درمان بیماران ریوی برگزار می شود.
دکتر عابدینی در خصوص حضور نمایندگان پژوهشکده سل و بیماریهای ریوی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری گفت: غرفه پژوهشکده از روز اول کنگره برقرار گردید و بازدیدکنندگان ایرانی و غیر ایرانی زیادی داشتیم و توضیحات زیادی در مورد مراکز تحقیقاتی و مجلات مرکز داده شد که قابل توجه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز قرار گرفت.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: از جلمه مهم ترین قرار ها و اطلاعات که به مدعون داده شد: صحبت و قرار ملاقات با آکادمی سل و بیماری های ریوی کره (KATD) بود که اعلام آمادگی این مرکز جهت انجام امور تحقیقاتی مشترک در زمینه سل و بیماری های ریوی را بدنبال داشت.
دکتر عابدینی افزود: همچنین ملاقات با انجمن ESSD ( European society for swallowing Disorders) مستقر در اسپانیا، که هم ژورنال مرتبط و هم Webinar رایگان جهت اعضاء و برگزاری مرتبط در اختلالات مری و دیس فاژی در انواع بیماری ها از جمله عفونت ها بیماری های اتوایمیون ریوی دارد و می توان در قالب طرح های تحقیقاتی کار مشترک ارائه  داد.
این فوق تخصص بیماریهای ریوی اظهار داشت در ادامه این بازدیدها، رئیس انجمن ریه پاکستان از غرفه این پژوهشکده بازدید کرد که نتیجه آن دعوت همکاران ریه در کنگره ریه پاکستان جهت 26-29 March 2020  و ابزار تمایل در جهت انجامد طرح های مشترک، سل و سارکوئیدوز و نیز فرستادن متخصصین و دانشجویان پاکستان در جهت دوره های Short course و Post gradutoion در دانشگاه شهید بهشتی و بخصوص مرکز بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بود.
دکتر عابدینی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که دستاوردهای حضور اساتید و نمایندگان پژوهشکده گامی در راستای حضور درخشان پژوهشکده سل و بيماري هاي ريوي در کنگره سال آینده )2020-ERS  (در شهر وین اتریش باشد و همانند همیشه پرچم ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برافراشته گردد.


١٠:٠٩ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1033413 بار

بازديدکنندگان امروز : 494 نفر

کل بازديدکنندگان : 8374179 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department