صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روي خط نهمین کنگره بین المللی بیماریهای ریوی ، مراقبتهای ویژه و سل

تشخیص سرطان ریه در مراحل اولیه بوسیله غربالگری

به گزارش روابط عمومی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، دکتر محمد علی صدوقی متخصص داخلی، فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه و فوق تخصص اینترونشنال ریه از کشور آمریکا در حاشیه چهارمین  روز این کنگره  در مصاحبه با روابط عمومی گفت: تشخیص و درمان گره های ریوی، تشخیص و درمان بیماری های پلور دو موضوعی بود که در این کنگره به آن پرداختم.
این فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه از آمریکا با بیان اینکه درصدی از گره های ریه مشکوک به بدخیمی هستند و این بسیار مهم است که سرطان ریه در مراحل اولیه تشخیص داده شود افزود: اهمیت به این علت است که در درمان سرطان ریه در مراحل اول موفق تر است.
تکنولوژی های جدید برای تشخیص گره های کوچک ریه در موجود می باشد که این تکنولوژی ها در این کنفرانس معرفی شد که می تواند کمک موثری برای درمان بیماران مبتلا به سرطان ریه باشد.
دکتر محمد علی صدوقی تصریح کرد: روش های مختلف بیوپسی با هزینه کم و مناسب موجود می باشد که می تواند به راحتی به کشور ایران منتقل شود.
این فوق تخصص اینترونشنال ریه اذعان داشت:  نکته مهم دیگر توجه به تست غربالگری سرطان ریه است که در حال حاضر جزء مراقبت های استاندارد جهانی است و امیدواریم بزودی در ایران شروع شود.
دکتر صدوقی بیان کرد: غربالگری سرطان برای  بیمارانی  است که داری شرایط بخصوص از جمله سابقه مصرف سیگار و سن 55 تا 80 سال هستند و بدون هیچ علائم ریوی مشمول این غربالگری می شود.
این فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه از آمریکا تصریح کرد: این غربالگری باعث می شودکه سرطان ریه در مراحل اولیه تشخیص داده شود که شانس موفقیت کامل درمانی در بیماران وجود خواهد داشت وی افزود: در غیر این صورت بیماری سرطان ریه در مراحل پیشرفته ظاهر می شوند و در این مراحل زمانی که به پزشک مراجعه می کنند موفقیت کامل درمانی وجود ندارد.
دکتر محمد علی صدوقی تاکید کرد: این غربالگری هزینه چندانی ندارد و به راحتی با یک مدیریت مناسب می توان در سراسر کشور انجام داد.
دکتر صدوقی در خاتمه با بیان اینکه در این کنگره پیشرفت خوب پزشکان ایرانی و مشارکت اساتید خارجی بسیار قابل تحسین است  گفت:  امیدواریم که هرچه بیشتر پیشرفت کشور را در حوزه پیگیری و درمان مشاهده نماییم.


١٤:٢٠ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٥١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1110948 بار

بازديدکنندگان امروز : 3226 نفر

کل بازديدکنندگان : 9656764 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department