صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

هشدارهای رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری

رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری  تنها راه پیشگیری از کرونا را ماندن در خانه  دانست و افزود: کنترل و شکست این بیماری راه دیگری جز در خانه ماندن ندارد؛ نمی شود که مهمانی، مسافرت و گردش برویم و کرونا هم نگیریم.
دکتر پیام طبرسی در گفت و گو با  روابط عمومی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به این که از روزی که پای ویروس کرونا به کشور باز شده تعدادی از هموطنان مبتلا، و از این تعداد برخی درمان و  متاسفانه شماری نیز جان باخته اند اظهار کرد: حتی در این میان برخی از نخبگان عرصه پزشکی را همانند دکتر پیروی در جولان کرونا از دست داده ایم که جای تاسف دارد.
وی با اشاره به فقدان های غیر قابل جبرانی که طی این مدت در جامعه، کادر درمان و پرستاران رخ داده، توضیح داد:  علیرغم این که از گوشه کنار کشور خبر های دلخراشی از ابتلای هموطنان به کوید ۱۹ از تریبون های رسمی به گوش مردم می رسد، باز هم شاهد این هستیم که عده ای متاسفانه این بیماری را جدی نگرفته اند.
نکته تلخ کرونا؛ جان باختن
رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری ضمن انتقاد از برخی برنامه های تلویزیونی تاکید کرد: برخی از رسانه ها و در مقابل عده ای از مردم این بیماری را شوخی گرفته اند، این بیماری با هیچ فردی شوخی ندارد و نکته تلخ اینجاست که باعث جان باختن تعدادی از مردم می شود.
این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیریراه پیشگیری از این بیماری را ماندن در منزل دانست و افزود: کنترل و شکست این بیماری راه دیگری جز در خانه ماندن ندارد؛ نمی شود که مهمانی، مسافرت و گردش برویم و کرونا هم نگیریم.
دکتر طبرسی خطاب به برخی افراد با این توجیه که ترسی از مبتلاشدن ندارند و این مسله  موضوعی کاملا شخصی  است و در ادامه توصیه ها را هم جدی نمی گیرند هشدار داد:هموطن عزیز ممکن است شما به هر دلیل به این بیماری با علایم خفیف مبتلا شده و کرونا را به سایرین منتقل کنید، لحظه ای درنگ و تفکر کنید که شاید فرد بعدی که شما این ویروس رابه او منتقل می کنید نتواند از این بیماری جان سالم به در ببرد.
اگر مردم توصیه ها را جدی نگیرند با معضل همه گیری روبرو می شویم
به گفته این استاد دانشگاه: در برخی شهرها بیمارستان صحرایی برپا شده،  اگر مردم فهیم ما این موارد را رعایت نکنند با معضل و همه گیری بزرگی روبرو خواهیم شد.
 وی گفت: در حال حاضر کشور  در دوره پیک بیماری به سر می برد و در این بحران نباید به مسافرت، دورهمی و خرید فکر کنیم.
درخانه بمانیم، در محیط های اجتماعی قطعا بیمار می شوید
 دکتر طبرسی تاکید کرد: مطلقا همه افراد باید در خانه بمانند، چرا که در محیط های اجتماعی به یقین انتقال انجام می شود و همیشه ممکن است همه خوش شانس نباشند که این بیماری را به راحتی از سر بگذرانند.
رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوریبا بیان این که ویروس کوید ۱۹ هیچ درمان اختصاصی ندارد، توضیح داد: ممکن است تولید داروی موثر و یاواکسن این بیماری حتی تا یکسال زمان ببرد بنابراین باید چرخه انتقال کم شود تا کم کم بتوانیم با این بیماری مقابله درستی انجام دهیم.
دکتر طبرسی توصیه کرد: امروز بیماری در همه جای کشور شیوع پیدا کرده و هیچ نقطه ای امن نیست بنابراین همه در منزل بمانند.
با کوچکترین علائمی به مراکز درمانی مراجعه نکنید
وی همچنین به کسانی که بدون دلیل به مراکز  درمانی برای دریافت تست کرونا مراجعه می کنند نیز هشدار داد: اولین توصیه به افرادی که تب و سرفه دارند این است که در منزل بمانند و خود قرنطینگی انجام دهند، مایعات بنوشند، مسکن استفاده کنند و در صورتیکه تنگی نفس داشتند می توانند به پزشک مراجعه کنند.
بیمارستان ها عامل ۴۰ درصدی انتقال کرونا
وی با بیان این که ۴۰ درصد از انتقال بیماری در بیمارستانها صورت می گیرد توضیح داد: افرادی که علائم دارند یک هفته تا ۱۰ روز در منزل بمانند و خودقرنطینگی انجام دهند و اگر چنانچه علائم شدید داشتند از طریق راههای ارتباطی با مراکز درمانی و وزارت بهداشت تماس حاصل کنند.


٠٩:٠٢ - دوشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1067180 بار

بازديدکنندگان امروز : 2037 نفر

کل بازديدکنندگان : 8968763 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department