چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار شد

اولین کنفرانس مشترک گروه ایمونولوژی و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی "کهیر مزمن"

اولین کنفرانس مشترک گروه ایمونولوژی و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان "کهیر مزمن" با حضور اساتید رشته ایمونولوژی و آلرژی بیمارستان کودکان مفید و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری 16 دی در سالن کنفرانس کاخ بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار گردید.
دکتر "سید علیرضا مهدویانی" رئیس بخش آلرژی و ایمونولوژی بیمارستان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی گفتگویی با روابط عمومی بیمارستان بیان کرد: با توجه به اهمیت کهیر مزمن این کنفرانس به منظور بررسی آخرین یافته ها و اقدامات درمانی در کهیر مزمن برگزار شد.
این فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی ضمن اشاره به اینکه کهیر از شکایت های شایع در مطب پزشکان عمومی، متخصصین اطفال، داخلی، پوست و اورژانس های پزشکی است تصریح کرد: اگر کهیر کوتاه مدت باشد توجه زیادی را نه از جانب بیماران و نه از جانب پزشکان برنمی انگیزند اما اگر مزمن باشد هم برای بیماران و هم برای پزشکان می تواند مشکل ساز شود.
این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص علل کهیر گفت: هر چند اغلب بیماران و بعضی از پزشکان تصور      می کنند که کهیر یک واکنش آلرژیک (تیپ1) می باشد اما متاسفانه در اغلب موارد علت کهیر به خصوص در موارد مزمن آن شناخته شده نیست.
دکتر مهدویانی اظهار داشت: در اکثر موارد کهیر حاد یک پدیده خود محدود شونده (Self limited) است و پیش آگهی خوبی دارد اما متاسفانه در نوع مزمن آن منجربه اختلالات شدید در کیفیت زندگی(Quality of life) می گردد.
وی در ادامه بیان کرد: در این کنفرانس شرکت کنندگان پیرامون اپیدمیولوژی، تظاهرات کلینیکی و تشخیص های افتراقی کهیر مزمن، تست های آزمایشگاهی لازم در تشخیص این بیماری و همچنین درمان استاندارد کهیر مزمن و درمان موارد مقاوم این بیماری به بحث و تبادل نظر پرداختند.
دکتر مهدویانی در خاتمه از نتیجه برگزاری این کنفرانس ابراز خرسندی کرد و خبر از برگزاری دوره ای این کنفرانس ها به صورت هر3 ماه یک بار به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص مباحث مختلف رشته آلرژی و ایمونولوژی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد.


١١:٤٩ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٤١٨٠١    /    تعداد نمایش : ٦٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 97244 بار

بازديدکنندگان امروز : 2262 نفر

کل بازديدکنندگان : 7627202 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 9 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department