چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری اعلام کرد:

آغاز به کار درمانگاه " طب سنتی " در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری

دکتر" علی عبدالهی نیا" پزشک طب سنتی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری از آغاز به کار درمانگاه "طب سنتی" در روزهای شنبه و دوشنبه صبح در محل درمانگاه های بیمارستان خبرداد.
به گزارش روابط عمومي بیمارستان دکتر مسيح دانشوري، دكتر علی عبدالهی نیا هدف از راه اندازی این درمانگاه را کمک به درمان بیماران دانست و افزود: با توجه به استقبال مردم از این طب و لزوم ارائه راهکارهای علمی و مبتنی بر شواهد، این درمانگاه می تواند در کنار اقدامات اساتید طب نوین، به بهبود سریعتر و ارزان تر بیماران کمک نماید و تجویز منطقی گیاهان دارویی و تعیین تدابیر مرتبط با حفظ سلامتی هر فرد از جمله اهداف راه اندازی این درمانگاه به شمار می رود.
دکتر عبدالهی نیا در خصوص طب سنتی گفت: طب سنتی بر اصول حاکم بر طبیعت پیروی می نماید، که حکیمان آن را از ارتباط رویدادهای عالم طبیعت و قیاس آن بر رفتارهای بدن آدمی دریافته اند و علی رغم کاستی ها و ناراستی ها در این طب، تجربه طولانی استفاده ازآن مؤید تأثیر درمانی آن و نشان از افزایش مهارت طبیبان به سبب تجربه فراوان در طول زمان دارد.  
وی یکی از ویژگی های درمانگاه طب سنتی را ارائه راه کارهایی جهت پیشگیری از بروز بیماری ها دانست و عنوان کرد: در این درمانگاه پس از گرفتن شرح حال، علت بروز بیماری بر اساس آموزه های طب سنتی مشخص و در مرحله اول تدابیری جهت اصلاح سبک زندگی هر فرد مانند توصیه های غذایی، اصلاح زمان خواب و تعیین نوع و میزان مورد نیاز فعالیت بدنی با توجه به شرایط هر فرد اعم از سن، جنس، و رعایت شرایط فصل، شغل و مزاج  به بیماران داده می شود؛ سپس در صورت نیاز گیاهان دارویی تجویز می گردد.  
دکتر عبدالهی نیا ضمن اشاره به این امر که امروزه توصیه های مختلفی در جامعه از درمان های متفاوت طب سنتی دست به دست می شود که شاید بسیاری از آنها پایه علمی و بر اصول کتاب های مرجع طب سنتی نباشد یادآور شد: لزوم تفکیک توصیه های صحیح از توصیه های نادرست نیاز به افرادی متخصص و متعهد دارد تا با ارائه راهکارها و درمانهای منطقی نه تنها توانمندی این طب را تأیید نمایند بلکه با جلب اعتماد اساتید طب نوین، راه تعامل و همکاری با آنان را تسهیل بخشند.
عبدالهی نیا خاطر نشان کرد: استفاده خودسرانه از گیاهان دارویی در برخی از موارد عوارض خطرناکی برای بیماران ایجاد می نماید و افراد باید قبل از استفاده از داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت نمایند.
شایان ذکر است، درمانگاه طب سنتی روزهای شنبه و دوشنبه صبح ساعت 10 لغایت 12 در محل درمانگاه های این بیمارستان دایر می باشد.


١٣:١٤ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٤٢٨٨٨    /    تعداد نمایش : ١٤٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 97250 بار

بازديدکنندگان امروز : 2328 نفر

کل بازديدکنندگان : 7627268 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department