چاپ        ارسال به دوست

در جشن پایان سال مهدکودک بیمارستان دکتر مسیح دانشوری:

با هدف فرهنگ سازی بهداشت دست در بین کودکان برگزار شد

عفونت های اکتسابی از بیمارستان یکی از مسائل بسیار مهم در بحث سلامت و ایمنی بیمارستان است و پایش و پیشگیری از این گونه و عفونت ها جز اولین اولویتهای بیمارستان ها و به طور گسترده تر تمام سیستم های بهداشتی و درمانی برای تامین ایمنی بیشتر برای بیماران است.
به گزارش روابط عمومی، به نقل از مژگان پالیزدار سوپروایز کنترل عفونت بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، با هدف فرهنگ سازی بهداشت دست در بین کودکان، در جشن پایان سال مهدکودک این مرکز که در 23 اسفند ماه برگزار شد، برنامه ای با محتوای مراحل مختلف بهداشت دست اجرا گردید.
پالیزدار در خصوص عوارض عفونت های اکتسابی از بیمارستان به طولانی تر شدن مدت بستری بیماران در بیمارستان، ناتوانی طولانی مدت، افزایش مقاومت میکروارگانیسم ها به آنتی بیوتیک ها،  ضررهای اقتصادی زیاد هزینه های سنگین برای بیمار و افزایش مرگ و میر اشاره کرد و افزود: در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه پیش از 1/4 میلیون بیمار در معرض این عفونت ها قرار دارند و از مشکلات ناشی از آن رنج می برند.
این سوپروایز کنترل عفونت با بیان اینکه مطالعات نشان داده اند که بهداشت دست به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات در پیشگیری و کنترل بیماری های عفونی و انتشار عوامل بیماری زا در محیط های مراقبت های بهداشتی تایید شده است تصریح کرد: استراتژی ها برای ارتقاء بهداشت دست باید به گونه ای تنظیم شوند که علاوه بر افزایش آگاهی موجب تغییر نگرش و رفتار پرسنل بهداشتی در راستای ارتقاء سلامت بیماران گردند.
وی در خاتمه اذعان داشت: تبلیغات و ایجاد فرهنگ از جمله روش های موثر برای افزایش پذیرش و رعایت بهداشت دست در مراکز درمانی جامعه می باشد.


١٠:٠٠ - دوشنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٧٦٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 97253 بار

بازديدکنندگان امروز : 2539 نفر

کل بازديدکنندگان : 7627479 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 6 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department