صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان دکتر مسیح دانشوری خبر داد:

تشخیص به موقع، درمان سرطان پروستات امکان پذیر شد

دستگاه پت سی تی اسکن گالیوم در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری راه اندازی شد که می تواند از طریق رادیو داروی اسکن گالیوم با تشخیص به موقع، درمان سرطان پروستات را قطعی کند.
به گزارش روابط عمومی دکتر مهرداد بخشایش کرم رئیس مرکز پزشکی هسته‌ای بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به راه‌اندازی پیشرفته‌ترین تکنولوژی تشخیص مولکولی و آناتومی سرطان بواسطه رادیوداروی بومی گالیوم در این مرکز، تشخیص به موقع، درمان سرطان پروستات خبر داد.
مهرداد بخشایش کرم رئیس مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان دکتر مسیح دانشوری گفت: PET CT اسکن درواقع با ارائه اطلاعات آناتومیک و میزان تراکم مولکولی بدن ، دو روش تشخیصی پیشرفته را برای شناسایی سرطان ها همزمان انجام می دهد تکنیک جدید استفاده از PAMA- Ga که در زمره پیشرفته ترین روشهای تشخیص سرطان ها بویژه پروستات در دنیا به شمار می رود و هم اکنون بیمارستان دکتر مسیح دانشوری نیز به آن مجهز شده است.
دکتر بخشایش کرم تصریح کرد: تشخیص به موقع میزان اثر گذاری درمان و پیگیری های بعد از درمان یکی از چالش های مهم در این سرطان به شمار می رود که از امروز بواسطه به کارگیری رادیو داروی گالیوم، این مساله کاملا برطرف شده به گونه ای که با استفاده از PET CT  اسکن و رادیو داروی گالیوم، میزان تاثیر درمان ، پیگیری های بعد از درمان و مقدار رشد تومور های سرطانی بلافاصله و با ضریب تشخیص بالای 99 درصد قابل رویت است .
رییس مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان دکتر مسیح دانشوری همچنین با بیان اینکه با رادیو داروی گالیوم بومی ، امکان تشخیص فوری و میزان پیشرفت سرطان پرستات میسر شده است ، بیان کرد: این دستاورد حیاتی با تشخیص فوری مقدار پیشرفت بیماری ، از طریق اقدام درمانی فوری باعث کاهش آمار مرگ و میر ناشی از سرطانهایی همچون پروستات می شود،  زیرا هم اکنون پروستات در زمره دومین سرطانهای شایع مردان و ششمین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در این قشر به شمار می رود.
دکتر بخشایش کرم در خاتمه گفت: PET CT  اسکن گالیوم در بیش از 70 درصد موارد برای پیگیری های فوق تخصصی بعد از درمان سرطان کاربرد حیاتی دارد و فقط در 30 درصد از موارد آن هم با توجه به تجویز متخصص مربوطه برای تشخیص اولیه سرطان استفاده می شود زیرا تکنولوژی بسیار هزینه بر‌ است.


١٣:١٣ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٦٦٧    /    تعداد نمایش : ٤٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 944198 بار

بازديدکنندگان امروز : 700 نفر

کل بازديدکنندگان : 6802894 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department