صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره بازآموزی همودیالیز برگزار شد

مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف ارائه مراقبت و خدمات باکیفیت در سطح کشور بعنوان یک اولویت در نظام سلامت کشور، دوره بازآموزی آشنایی با مبانی همودیالیز را برگزار کرد.
 دوره بازآموزی آشنایی با مبانی همودیالیز با هماهنگی معاونت پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با همکاری بیمارستان مسیح دانشوری از ۱۷ تا ۲۲ آذرماه سال جاری، در آن مرکز تشکیل شد.
 نظر به پیشرو بودن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه  آموزش و لزوم بهبود سطح مراقبت و خدمات با کیفیت در مناطق کم برخوردار کشور، دوره مذکور با حضور۱۹ نفر از پرستاران شاغل در بخش های تخصصی مراکز درمانی شهرستان های زاهدان، زابل، ایرانشهر، ایلام، دزفول، اهواز و شوشتر بصورت تئوری و عملی برگزار شد.
 اعضای هیئت علمی و مدرسین در این دوره در خصوص نارسایی حاد و مزمن کلیه، مکانیسم های دیالیز، مراقبت های پرستاری در دیالیز، راه های دستیابی عروقی و مراقبت از آن، عوارض حین دیالیز و کفایت دیالیز مطالب را ارائه کردند.
 گفتنی است؛ پرستاران شرکت کننده به مدت چهار روز مطالب تئوریک و به مدت دو روز به یادگیری مهارت های بالینی بصورت عملی در چهار بیمارستان شهید مدرس، امام حسین(ع)، مسیح دانشوری و لبافی نژاد پرداختند.
 اولین و دومین دوره این آموزش ها پیرامون آشنایی با مبانی بخش ICU و CCU  برای پرستاران دانشگاه های علوم پزشکی اهواز، ایرانشهر، هرمزگان، آبادان، زاهدان و ایلام در بیمارستان های مسیح دانشوری و مدرس برگزار شد.


٠٩:٣٣ - دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧١٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 938121 بار

بازديدکنندگان امروز : 2993 نفر

کل بازديدکنندگان : 6672232 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 16 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department