صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روي خط نهمین کنگره بین المللی بیماریهای ریوی، مراقبتهای ویژه و سل

تبادل اطلاعات بین پزشکان ایرانی و سایرکشورهای مختلف از دستاورهای مهم کنگره

به گزارش روابط عمومی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، دکتر رامیار مهدوی فوق تخصص اینترنشنال ریه، رئیس بخش اینترونشال ریه در دانشگاه USC در لوس آنجلس آمریکا در حاشیه چهارمین  روز این کنگره  در مصاحبه با روابط عمومی گفت: سه موضوع، اینترونشال ریه و کارهای که یک متخصص اینترونشنال می تواند انجام دهد، تومورهای داخل راههای هوایی ریه و از بین بردن توده به روش اینترونشنال و غیر جراحی و سونوگرافی در داخل راههای هوایی ریه در نمونه برداری از غدد لنفاوی و تومور های اطراف راههای هوایی موضوعاتی بود که در این سخنرانی های خود به آن پرداخته شد.
رئیس بخش اینترونشال ریه دانشگاه USC در لوس آنجلس آمریکا اظهار داشت: حدود 30 درصد از بیماران با سرطان ریه دچار درگیری تومور ریه داخل راه هوایی می شوند که می تواند علائم و عوارض بسیار وخیمی برای بیمار ایجاد کند از جمله خونریزی از راه هوایی ، انسداد راههای هوایی و بدنبال آن ایجاد تنگی نفس شدید که گاهی منجر به قطع تنفس می شود.
دکتر رامیار مهدوی تصریح کرد: علاوه بر سرطان های ریه، متاسفانه از سرطان های سایر نقاط بدن به راههای هوایی نیز شایع است مثل سرطان پستان، سرطان کلیه سرطان کولون یا روده بزرگ.
وی افزود: فوق تخصصین اینترونشال ریه قادر هستند با روش های Minimally Invasive  (روش های غیرجراحی) تومور های داخلی راههای هوایی را به وسیله ابزارهای مختلف مانند لیزر یا APC برداشته و داخل راههای هوایی استنت بگذارند تا به بیمار کمک کند تا علائم تنگی نفسی و خونریزی از راههای هوایی را برطرف نماید.
این فوق تخصص اینترنشنال ریه از دیگر روش های کار اینترونشنال را روش های تنشخیصی نام برد و افزود: برای مثال Staging سرطان ریه در مدیاستن به وسیله روش های جراحی در گذشته انجام می شد ولی امروزه با برخوردی از دستگاه EBUS به صورت   Minimally Invasive  قادر به نمونه برداری از اکثر غدد لنفاوی داخل مدیاستن هستیم.
دکتر رامیار مهدوی گفت: در خصوص تشخیص و درمان بیماری های پرده جنب پلورال، فوق تخصصین اینترنشنال ریه قادر هستند با استفاده از ابزار های مختلف مثل تراکوسکوپی برای نمونه برداری از پرده جنب به صورت Minimally Invasive می باشد.
رئیس بخش اینترونشال ریه دانشگاه USC در لوس آنجلس آمریکا در خاتمه اذعان داشت: برگزاری این چنین کنگرهای بین المللی باعث تبادل نظر بین پزشکان با فوق تخصص های مربوطه از قاره ها و کشورهای مختلف می شود باعث می شود اطلاعات علم پزشکی همیشه بروز شده بسیار ضروری می باشد.


١٤:١٦ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1110972 بار

بازديدکنندگان امروز : 3483 نفر

کل بازديدکنندگان : 9657021 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department