صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار شد:

ویدئوکنفرانس "نقش پرستاران در شیوع بیماری کرونا ویروس"

با توجه به همه گیری بیماری کرونا ویروس جدید 2019 در کشور چین و ضرورت آمادگی نظام سلامت کشور و لزوم آگاه سازی کارکنان بهداشتی درمانی با این بیماری ، جلسه آموزشی" نقش پرستاری در پیشگیری از شیوع بیماری کروناویروس" بصورت ویدئو کنفرانس شنبه 19بهمن در سالن امیرکبیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی، شمسی نصیری سوپروایزر آموزشی مرکز در خصوص این برنامه گفت: برنامه فوق با همکاری معاونت پرستاری و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پرستاری برای کلیه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور برگزار گردید و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری میزبان مدیران پرستاری، سوپروایزران آموزشی و کنترل عفونت و اعضای پرستاری تیم بحران دانشگاه بود.
در این برنامه دکتر حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، لزوم وجود برنامه عملیاتی در هر دانشگاه را در خصوص مقابله با  همه گیری بیماری و رسیدگی به موقع به بیماران مورد بررسی و مورد تاکید قرار داد.
همچنین دکتر رضایی به عنوان نماینده دفتر بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در خصوص بیماری، تشخیص موارد مشکوک و تماس نزدیک، علایم و نشانه های بیماری، راههای پیشگیری و کنترل توضیحاتی را عنوان کرد. وی اذعان داشت: جلوگیری از ایجاد رعب و هراس در پرسنل بهداشتی و درمانی و جامعه بسیار حائز اهمیت می باشد و این که اطلاعات بدست آمده در این بیماری بایستی بر اساس دستورالعمل های ارسالی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد و کارکنان مراکز بهداشتی درمانی از ارائه اطلاعات غلط جلوگیری نمایند.
در ادامه خانم مستوفیان نماینده معاونت درمان وزارت بهداشت به نقش کنترل عفونت در پیشگیری از این بیماری اشاره کرد و در خصوص نحوه مراقبت از بیماران مشکوک در منزل و نحوه پیشگیری از انتشار بیماری توضیحات مبسوطی را ارائه کردند و رعایت موازین بهداشتی در سطح جامعه را تاکید نمودند.
مستوفیان با بیان اینکه آنچه که در پیشگیری از این بیماری مهم است افزود: توجه به راههای پیشگیری از بیماری بسیار مهم است و بایستی توسط کارکنان بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار گیرد و  مهم ترین اصل، توجه به بهداشت دست و آداب سرفه کردن می باشد. وی افزود: رعایت احتیاطهای استاندارد و احتیاط های قطره ای، تماسی و احتیاط های هوابرد از جمله مواردی هستند که نقش مهمی در کاهش سرعت انتقال بیماری در بین کارکنان بهداشتی درمانی دارد.
شایان ذکراست در این برنامه کارشناسان وزارت بهداشت، کارشناسان کنترل عفونت دانشگاههای ایران، شهید بهشتی و تهران به عنوان تیم علمی حضور داشتند و نماینده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مژگان پالیزدار، کارشناس کنترل عفونت بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بود.
در خاتمه، دانشگاههای مختلف سوالات و ابهامات ایجاد شده را مطرح نموده و تیم برگزار کننده به سوالات پاسخ مقتضی دادند.


١١:٤٠ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٥٩٨    /    تعداد نمایش : ١١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1033421 بار

بازديدکنندگان امروز : 620 نفر

کل بازديدکنندگان : 8374305 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department