صفحه اصلي > معاونت ها > معاونت درمان > معرفی بخش برونکوسکوپی 
 
 

معرفی بخش برونکوسکوپی:

بخش"Interventional Pulmonology (IP)" یا بخش "برونکوسکوپی اقدامات مداخله ای" بیمارستان دکتر مسیح دانشوری قادر به ارائه خدمات به بیماران با مشکلات تومور، تنگی راه هوایی ریه، فیستول (سوراخ نای به مری)، درمان غیر دارویی آسم و کموتراپی داخل تومور، استنت گذاری راه هوایی،  نمونه برداری پرده ریه ونمونه برداری با کرایو ( بدون نیاز به جراحی باز ریه) می باشد.
این مرکز بعد از ایجاد طرح تحول نظام سلامت توانسته پاسخگوی بهتر خدمات به بیماران باشد و همچنین دراین مرکز آموزش های مختلف عملی برونکوسکوپی ، برونکولیزر و درمان تنگی تراشه و نمونه برداری از پرده ریه (پلوروسکوپی) را به علاقمندان و متخصصین ریه انجام می دهد.
با توجه به مشکلات جراحی ریه و پرده جنب (پلور) این مرکز توانسته با رفع نیاز به جراحی، این اقدامات را به صورت سرپایی به بیماران ارائه دهد. از مزایای به کارگیری این روشهای نوین صرفه جویی مناسب در هزینه و تخت بستری است و با ایجاد روش کرایو TBLB( عنوان نمونه برداری از بافت ریه با روش انجماد) می توان نیاز به جراحی باز را برطرف کرد و نمونه برداری با ابزاری مناسب و درحد جراحی باز از ریه انجام می شود. با گذاشتن استنت راه هوایی هم تنگی وهم انسداد راه هوایی برطرف می گردد که راه تنفس بیماران به خوبی حفظ  می شود.
با روش لیزر،کوتر و تزریق شیمی درمانی داخل تومور راه هوایی، می توان اقدامات مناسب در جهت درمان تومورهای راه هوایی را انجام داد. این مرکز همچنین با روش های غیر جراحی قادر به کنترل خونریزی راه هوایی می باشد . بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در راستای خدمات پژوهشی -درمانی و آموزشی با ایجاد راه اندازی و آموزش این روشها درحال انجام چندین طرح تحقیقاتی کشوری نیز می باشد . بیماران می توانند با مراجعه به کلینیک های ریه دراین بیمارستان و در صورت نیاز به این بخش معرفی گردند.

شماره های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر و نوبت گیری : 27122602-021 ، 27122605-021

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 7599 بار

بازديدکنندگان امروز : 5470 نفر

کل بازديدکنندگان : 6795852 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department