صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزارشد:

کارگاه ایده تا اختراع در پژوهشکده سل و بیماریهای ریوی

بخش اول کارگاه ۶ روزه از ایده تا اختراع در تاریخ سی ام و سی و یکم تیرماه در سالن همایش امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی، این دوره که با حمایت ها و همراهی فدراسیون جهانی مخترعین و به همت پژوهشگران مراکز تحقیقاتی مزمن تنفسی، نای و پیوند ریه برگزار شده است با استقبال خوبی از طرف کارکنان رسته های مختلف همراه بود.
در طی دو روز اول کارگاه، مسیر سخت اما شیرین ثبت اختراع  که برای شرکت کنندگان قابل دستیابی بود توسط دکتر  مسعود شفقی مدیر اجرایی و مدیر برنامه استراتژیک فدراسیون جهانی مخترعین تبیین شد.
دکتر شفقی با اشاره به ضرورت توسعه مهارت های فردی و البته مهارت توسعه فردی تاکید کرد: ارتقای مهارتهای فنی، فن بیان، اصول متقاعد سازی و مذاکره  و مسائل مربوط به پرسونال برندینگ راهی جذاب و شیرین اما در عین حال سخت و نیازمند تلاش برای موفقیت است.
همچنین وی با در نظر گرفتن چالش‌هایی برای شرکت کنندگان  قالب ذهنی از پیش تعریف شده که از موانع خلاقیت می باشد را در عمل به شرکت کنندگان نشان داد.  
در طی این دوره، تعداد زیادی از نوآوری های ساده اما بسیار کاربردی  که به مراحل ساخت و تولید رسیده است و یا جوایز بین المللی کسب کرده بود توسط اعضای فدراسیون مخترعین نمایش داده شد و شرکت کنندگان با کلیات فناوری به زبان ساده آشنا شدند.
در این جلسه مهندس علیرضا دلیسناو با معرفی قابلیت پردازش تصویر کاربردهای متنوع آن را در حوزه درمان تشریح نمودند.
همچنین دکتر فریبا قربانی قائم مقام مرکز تحقیقات بیماری های نای در خصوص تفکر خلاق صحبت کردند و تکنیک های افزایش خلاقیت را آموزش دادند که در کار گروهی این تکنیک ها مورد بررسی بیشتر قرار گرفت از جمله این موارد می‌توان به تکنیک شش کلاه تفکر و کلمه تصادفی اشاره کرد که شرکت کنندگان در گروه های مختلف به ایده پردازی با استفاده از این تکنیک ها پرداختند و ایده های مطرح شده توسط اساتید مورد بررسی قرار گرفت.
در ادامه دکتر شادی شفقی مسئول پژوهش گروه تحقیقاتی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با ایراد سخنرانی در خصوص انقلاب های صنعتی اشاره به پیشرفت علم در هر یک از انقلاب های صنعتی نمود و خاطر نشان شد: در انقلاب صنعتی اول حرکت از روش های تولید دستی به سمت توسعه ماشین آلات همراه بود، در طی انقلاب های دوم و سوم انقلاب صنعتی به تحولات وسیع در تکنولوژی و دیجیتال تبدیل شد. دکتر شادی شفقی ظهور چشمگیر وب جهانی؛ شبکه های اجتماعی، گوشی های هوشمند و کامپیوترهای خانگی را در انقلاب سوم توضیح دادند و پیشرفت های هر دوره را تشریح نمودند.
در ادامه کارگاه آقای یزدان عبدالمحمدی مدیر تحقیقات و فناوری در واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه در خصوص تکنولوژی های جدید پزشکی توضیحات مبسوطی ارائه داده و برخی از این تکنولوژی ها را از ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار داد.
 وی با اشاره به ساده بودن برخی از تکنولوژی ها، سعی در تغییر ساختار ذهنی شرکت کنندگانی که ثبت اختراع و تکنولوژی را فقط به موارد بسیار پیچیده معطوف می دانند نمود.
شایان ذکر است ، استاد مسعود شفقی انقلاب صنعتی چهارم را گرایشی به سمت اتوماسیون و  آغاز عصر تخیل و اینترنت اشیا دانست و با معرفی تکنیک سوالات ایده پرور اسکمپر به صورت عملی در خصوص یکی از مشکلات حوزه درمان با همکاری پرسنل مختلف  در ارتقاء فرایند انتقال موارد مرگ مغزی نو آوری هایی را پیشنهاد دادند.
در پایان بخش اول کارگاه، از شرکت کنندگان درخواست شد که نقشه ذهنی ایده های خود را به گروه مربوطه ارسال تا مورد بازبینی قرار گیرد.
گفتنی است، ادامه این کارگاه ۶ روزه در روزهای ۶ ، ۷ ، ۲۱ و ۲۲  تیرماه خواهد بود.


 


٠١:٥١ - يکشنبه ٥ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٨٠٢٣    /    تعداد نمایش : ١٢١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1303183 بار

بازديدکنندگان امروز : 120 نفر

کل بازديدکنندگان : 13894405 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر

همایشها و مناسبتها
تازه های پرتال

 


 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department