معرفی سوپروایزر Welcome Nurse

نام و نام خانوادگی : امید دهقانی ناژوانی

فارغ التحصیل : 1384

مدارک تحصیلی : کاردانی هوشبری / کارشناسی پرستاری

جهت مشاهده رزومه اینجا را کلیک کنید

معرفی واحد خوش آمد گو (Welcome  ) :

واحد خوش آمد گویی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با هدف افزایش رضایتمندی گیرندگان حقوق خدمت و ارتباط موثر بین همکاران بیمارستان و گیرندگان حقوق خدمت (بیماران و همراهان محترم) از ابتدای ورود به بیمارستان تا انتهای اقامت در بیمارستان ،پی گیری انتقادات، پیشنهادات، مشکلات بیماران و ارج نهادن به مقام والای بیماران از ابتدای سال 1395 به صورت رسمی راه اندازی و شروع به کار کرده تا با نتایج رو به بهبود و افزایش رضایتمندی مراجعین محترم در راستای این اهداف گام بردارد.

  اهداف :

1.        افزایش رضایتمندی بیماران و همراهان از ابتدای ورود تا انتهای دوران بستری

2.        آشنایی گیرندگان حقوق خدمت از قوانین و مقررات بیمارستانی و قسمت های بخش بستری

1.        آشنایی بیماران از منشور حقوق بیماران و برخورداری از آن

2.        آشنایی پرسنل با روش های مهارت ارتباطی موثر با بیماران و همراهان در قالب کلاس های آموزشی و تهیه پوستر آموزشی

3.        تهیه و تدوین قوانین و مقررات بخش های بستری و یکسان سازی قوانین

4.        دستیابی آسان و سریع مراجعین به مراقبت های معنوی

5.        مطلع شدن بیمار و همراه از اقدامات درمانی و سیر بیماری و آشنایی با پزشک و پرستار مسئول و آگاهی از هر نوع اقدام درمانی و اعمال جرحی و بیان مزایا و عوارض احتمالی و روش های جایگزین و  گرفتن رضایت نامه و برائت نامه آگاهانه

6.        آشنایی همراهان با  نحوه ملاقات و رعایت قوانین بیمارستانی

7.        آگاهی بیماران در خصوص ادامه درمان و مراجعه بعدی توسط پرسنل مسئول قبل از مبادرت به ترخیص بیماران

8.        دستیابی بیماران به امکانات رفاهی (سرمایش.گرمایش . تغذیه .تلفن عمومی و ...) مناسب

9.        .برخورداری بیماران از اتاق های بستری و سرویس های بهداشتی تمیز و لباس های آراسته

10.    .برخورداری بیماران از حفظ حریم شخصی واسرار و رعایت موازین شرعی و اصول اخلاقی

11.    رسیدگی به شکایات و انتقادات مراجعین محترم و طبقه بندی آنها و برآورد میزان رضایتمندی بیماران

  قوانین واحد خوش آمد گویی

مراجعين محترم ضمن عرض خوش آمدگويي به شما و خانواده ارجمندتان و آرزوي بهبودي برای شما عزیزان، همكاران  بيمارستان  دکتر مسيح دانشوري مقدم شما را گرامي داشته واز اينكه اين بيمارستان را براي درمان خود انتخاب كرده ايد اين حسن انتخاب را سپاس می داریم و اميدواريم كه با خاطره ايي خوش اين بيمارستان را ترك نماييد.

واحد خوش آمدگويي بيمارستان دکتر مسيح دانشوري برخود لازم مي داند كه جهت افزايش رضايتمندي شما مراجعين محترم و افزايش آگاهي در مورد قوانين و مقررات  بيمارستاني مطالب مربوط به وظايف بيمار و همراهان محترم را جهت مطالعه و رعايت آنها در اختيار شما عزیزان قرار دهد.

رعايت حقوق بيمار از زمان حضور در بيمارستان (بستري ) تا هنگام خروج ( ترخيص ) كه به سه مرحله

1.در بدو ورود

2.در حين بستري و  اقدامات درماني

3. در زمان ترخيص

 تقسيم مي شود برعهده كليه  پرسنل بوده و  كادر بيمارستان نهايت تلاش خود را جهت ارايه خدمات درماني  مناسب به بيماران و مراجعين محترم انجام داده و جلب رضايت و سلامتي شما غايت نهايت هدف بيمارستان مي باشد.

كليه پرسنل موظفند  از بدو ورود : خود را به شما معرفي و شما را با نام خانوادگي مخاطب قرار دهند و در هنگام ورود به هر بخش شما را با قسمت هاي ضروري بخش نظير دستشويي –حمام –زنگ اخبار –اتاق پانسمان و ساير فضا هاي مورد نياز آشنا نمايند و از قوانين و مقررات مخصوص هر بخش  كه در انجا بستري هستيد مطلع نمايند و كليه لوازم و وسايل شخصي و زيور آلات  غير ضروري شما را در حضور و با اطلاع شما به همراه تان تحويل داده و رسيد تحويل گردد.

در حين اقدامات درماني : قبل از انجام هرگونه اقدام درماني كه نياز به رضايت آگاهانه بيمار دارد اطلاعات كافي از سوي پزشك و پرستار مسؤل در اختيار شما قرار گيرد و روش كار به شما توضيح داده شود و در هنگام معاينه پرستار در كنار شما حضور داشته و مسايل مربوط به حفظ حريم شخصي را براي شما اعمال نموده و كليه اقدامات با آموزش كامل خود مراقبتي همراه باشد.

انجام كليه مراحل تشخيصي نظير سونوگرافي و راديولوژي و آزمايشات شما بايد در زمان تعيين شده بعمل آيد و در صورت تاخير علت براي شما توضيح داده شود.كليه همكاران موظفند كه در طول بستري كليه نياز هاي عبادي و مراقبت هاي معنوي را از شما بعمل آورده و وسايل مورد نياز( از قبيل مهر –سجاده- سنگ تيمم –  رساله -مفاتيح و...) را در اختيار شما قرار دهند.

رژيم غذايي شما بايد طبق دستور پزشك و مشاوره تغذيه باشد و وضعيت حركتي شما بايد طبق نظر پرستار مسؤل صورت گيرد و از حركات خارج از اطلاع خودداري شود.

در صورتي كه نياز به انتقال شما طبق قانون طرح تحول سلامت به بيمارستان يا مركز درماني يا تشخيصي ديگر باشد بايد با هماهنگي و اطلاع شما صورت گيرد و شما نيز همكاري لازم را با مسؤلين بيمارستان داشته باشيد.

هنگام بستري از شما يك رضايت اوليه گرفته مي شود كه آن رضايت فقط جهت بستري مي باشد و براي ساير اقدامات نياز به اخذ برائت و رضايت نامه ديگر و مربوط به آن عمل مي باشد.

حين بستري بايد اتاق و محوطه شما تميز باشد و براي حفظ قوانين مواد دفعي و پسماند هاي بيمارستاني  پسماندهاي غير عفوني ( ظروف غذا و كاغذ و باقي مانده ميوه ها و ...)را در سطل هاي آبي و پسماند هاي عفوني ( وسايل خوني و آغشته به ترشحات و ... ) را سطل هاي زرد و پسماند هاي شيميايي را در سظل هاي قهوه ايي بريزيد.

دما و تهويه اتاق ها بايد مناسب بوده و دسترسي به ساعت - تلفن - آب سردكن و ساير لوازم ضروري  محيا باشد.

اشيا گران قيمت و زيور آلات را نزد خود نگهداري نكنيد. مسؤليت نگهداري پول و كارتهاي بانكي وگوشي همراه و غيره ...در صورت عدم تحويل به مسؤل مربوط بخش در هنگام بستري بر عهده شما مي باشد.

در زمان بستري يك كيف بهداشتي در اختيار شما قرار داده مي شود كه شامل يك دست لباس - يك جفت دمپايي –قاشق و چنگال –ليوان بلور –شامپوي يك نفره –مسواك –خمير دندان –و دماسنج پزشكي انحصاري مي باشد و تا آخر زمان اقامت در بيمارستان بايد همراه شما باشد و از لوازم و وسايل آن استفاده كرده و حتما لباس مخصوص بيماران را جهت يكسان سازي بپوشيد.

  در زمان ترخيص :

پزشك و پرستار مربوطه بايد شما را در جريان سير بيماري و چگونگي آن و هچنين موفقيت در رسيدن به نتيجه نهايي درمان انجام شده  را به شما گفته و تاريخ بعدي مراجعه و همچنين عوارض احتمالي بيماري و داروهاي مورد استفاده از سوي پزشك يا پرستار به شما آموزش داده مي شود.

مراقبت از خود و راهنمايي در خصوص محدوده فعاليت و همچنين رژيم غذايي مناسب  از سوي پزشك يا پرستار به شما آموزش داده مي شود.

كليه بيمه هاي خدمات درماني –تامين اجتماعي –نيروهاي مسلح- شهرداري شهر سالم –كميته امداد و بيمه هاي تكميلي :ايران –دانا –آسيا –آتيه سازان –البرز –شركت نفت –كميساراي عالي پناهندگان سازمان ملل –اداره كل زندان ها –حوادث ترافيكي و فولاد ايران مورد تاييد و ارائه خدمات مي گردد.فقط بيماراني كه از بيمه تكميلي استفاده مي كنند در هنگام بستري به واحد بيمعه گري بيمارستان مراجعه و هماهنگي لازم را با آن واحد انجام دهند.

  معرقي بخش هاي بيمارستان :

بخش پيوند قلب و ريه –بخش اهدائ اعضاء –بخش ICU OPU  - بخش ريه كودكان –بخش آلرژي و ايمونولوژي باليني –بخش عفوني اطفال –بخش عفوني بزرگسالان –بخش ICU عفونت هاي حاد تنفسي  - بخش نارسايي قلب –بخش نفرولوژي –بخش روماتولوژي –بخش NAV –بخش توانبخشي و فيزيوتراپي –بخش جراحي قلب  - بخش جراحي توراكس –بخش برونكوسكوپي –بخش آنژيوگرافي –بخش تست خواب –بخش راديولوژي –بخش تست هاي تنفسي –بخش CCU –بخش ICU  جراحي  (جنرال ) –بخش  ICU داخلي   -بخش ICU قلب باز –بخش NICU –بخش PICU –بخش POST CCU –بخش پست آنژيوگرافي –بخش اطفال (بخش 7 ) –بخش آنكولوژي (بخش 10 ) –بخش جراحي عمومي –بخش جراحي گوش حلق و بيني (بخش 8 ENT  ( - بخش داخلي  و ريه ( بخش هاي داخلي  مردان بخش هاي 4 و 9 بخش زنان بخش 3 ) –بخش طب هسته ايي PET SCAN –بخش آزمايشگاه هاي تخصصي و آسيب شناسي –بخش اورژانس اطفال و اورژانس تخصصي ريه و بيماريهاي داخلي كه با تخت هاي icu  و ccu  و داخلي و عفوني در تمام ايام شبانه روز آماده ارايه خدمات درماني و سلامت به كليه مراجعين محترم مي باشد .

  وظايف بيماران :

 1. آرامش و سكوت را در بخش رعايت فرماييد .
 2. به اعضاي تيم درمان كه دلسوزانه به شما ارايه خدمات مي نمايند احترام بگذاريد .
 3. به حقوق ساير بيماران در بخش احترام گذاشته شود .
 4. از دست زدن به وسايل درماني مانند دستگاه هاي بخش و سرم ها و چيز هايي كه مربوط به شما نيست خودداري فرماييد .
 5. از گرفتن فيلم يا عكس در محيط بيمارستان براي حفظ حريم ساير بيماران خودداري فرماييد .
 6. از كشيدن سيگار در بيمارستان اكيدا خودداري فرماييد .
 7. ته مانده غذا يا ظروف يكبار مصرف استفاده شده را در سطل هاي زباله با رنگ آبي  (غير عفوني ) كه كيسه مشكي دارند بريزيد .
 8. در صورت مصرف داروي خاص يا ابتلا به بيماريهاي زمينه ايي حتما پزشك و پرستار خود را در جريان قرار دهيد .
 9. خواهشمند است با اعضاء تيم درمان در اجراي صحيح برنامه خود مراقبتي و درماني نهايت همكاري را مبذول فرماييد .
 10. بيماران محترم لطفا دستبند شناسايي خود را (كه شامل نام و نام خانوادگي و شماره پرونده  و ...مي باشد) بر روي مچ دست راست بسته و به هيچ وجه از دستان خود باز نكنيد .
 11. رعايت نظافت را در استفاده از يخچال مواد غذايي بخش به عمل آورده و از آوردن مواد غذايي زياد به بخش خود داري فرماييد .
 12. براي حفظ امنيت بيمارستان و بيماران نقاطي از فضاي بيمارستان مجهز به دوربين مدار بسته مي باشد .
 13. هزينه خدمات درماني ارايه شده را طبق فاكتور و برگه ترخيص پرداخت نماييد و از پرداخت وجوه دستي خودداري فرماييد .
 14. مدارك درماني نظير دفترچه بيمه –كارت شناسايي معتبر –مدارك بيمه هاي تكميلي –مدارك پزشكي قبلي و ساير مدارك مورد نياز كادر درماني را همراه داشته باشيد .
 15. ترجيحات  -ارزش ها –باور هاي مذهبي و فرهنگي خود  كه تاثير گذار در درمان مي دانيد را در هنگام پذيرش به كادر درماني اطلاع دهيد .
 16. كليه اطلاعات مربوط به شما محرمانه بوده و اطلاعات مربوط به بيمار فقط با اطلاع بيمار و هماهنگي با ولي و قيم قانونب او صورت ميگيرد لذا از دادن اطلاعات به افراد متفرقه معذور مي باشيم.

وظايف همراهان :

1.تشخيص نياز به حضور همراه در بخش با پزشك معالج و مسؤل بخش مي باشد .لذا ضروري است با هماهنگي مسؤل بخش كارت همراه از صندوق بيمارستان تهيه و دريافت گردد لذا از حضور همراه بدون كارت جلوگيري بعمل مي آيد .

2. از دست زدن به وسايل درماني بيمار نظير سرم ها –داروها –اكسيژن و غيره خودداري فرماييد .

3. قبل از دادن مواد غذايي به بيمارتان حتما با پرستار مربوطه هماهنگ كنيد تا از نوع رژيم غذايي و همچنين مقدار آن مطلع شويد .

4. از دادن هرگونه دارو به بيمار بدون هماهنگي با كادر درمان جدا خود داري فرماييد .

5. از آوردن و قرار دادن گل هاي طبيعي در بخش خودداري فرماييد .

6. در هنگام ويزيت و تحويل و تحول بخش اتاق بيمار را ترك نماييد .

7.در ساعات ملاقات ورود اطفال كمتر از 12 سال بر اساس مقررات بيمارستان و با هماهنگي بخش انجام گيرد.

8. از خوابيدن روي تخت هاي خالي بخش بدون هماهنگي با مسؤل بخش خودداري شود .

9. ملاقات كنندگان جهت رفاه جال بيماران در ساعت مقرر بخش را ترك نموده و در ساعت غير ملاقات از ورود به بخش خودداري شود .

10. از آوردن وسايل اضافي و غير ضروري به بخش خودداري و با هماهنگي مسؤل بخش صورت گيرد .

11. همراهان عزيز موظف اند كه در شيفت صبح از تردد غير ضروري در بخش خودداري و جهت رفاه حال بيماران و رعايت مسايل كنترل عفونت رفت و آمد را در بخش به حداقل برسانند .

12. حدالامكان براي رعايت حريم خصوصي بيماران ديگر و بيمار خود جنسيت همراه با بيمار يكي باشد.

13.نمازخانه بيمارستان در ساختمان وليعصر كنار درب غربي  طبقه سوم مي باشد .

14. بيمارستان در شيفت هاي مختلف داراي سوپروايزر باليني مي باشد كه در ساعتي خاص از شبانه روز از بخش بازديد به عمل مي آورد

15 .همراهان محترم جهت ترخيص بيماران خود از ساعت 12 ظهر به بعد به بخش مربوطه مراجعه نماييد .

16.رعايت شئونات اخلاقي و قوانين و مقررات بيمارستان و رعايت سكوت و احترام در بخش ها بر عهده همراهان محترم مي باشد.

17. صندوق پيشنهادات و انتقادات در بخش ها موجود است كه در صورت تمايل با پر كردن فرم مخصوص آن مي توانيد ما را در جهت بالا بردن كيفيت خدمات درماني و ارايه بهتر خدمات پرستاري ياري رسانيد و يا با مراجعه به سايت اينترنتي بيمارستان به آدرس  www.nritld.sbmu.ac.ir نظرات خود را بيان و از ديدگاه هاي خود مطلع نماييد و يا با مراجعه حضوري به دفتر تكريم ارباب رجوع يا تماس تلفني با داخلي 2122 با ما در تماس باشيد.

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 16038 بار

بازديدکنندگان امروز : 312 نفر

کل بازديدکنندگان : 14910131 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر

همایشها و مناسبتها
تازه های پرتال

 


 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department