صفحه اصلي > معاونت ها > معاونت درمان > واحد فراهم آوری اعضای پیوندی 
 
 

معرفی واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي

واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي مستقر در مرکز پزشکی دكتر مسيح دانشوري و زير مجموعه معاونت درمان دانشگاه و اداره كل پيوند و بيماري هاي خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
اين واحد با شناسايي موارد مشكوك به مرگ مغزي و اخذ رضايت به اهداي عضو از خانواده هاي ايشان هدف مقد س كمك به بيماران نيازمند پيوند اعضا را دنبال مي كند. در سال هاي اخير بيش از يك سوم كل موارد اهداي عضو كشور در اين واحد به انجام رسيده و رتبه اول تعداد و تنوع اهداي عضو از  موارد مرگ مغزي در ايران و خاور ميانه از آن بيمارستان دكتر مسيح دانشوري است.
در دوره مديريتي جديد اين واحد  که خانم دکتر صادق بیگی از آبان نود و سه قبول مسئولیت کردند و به رغم جدا شدن بيمارستان هاي دانشگاه علوم پزشكي ايران از بيمارستان هاي تحت پوشش، پيشتازي واحد اهداي عضو بيمارستان دكتر مسيح دانشوري در سطح كشور و منطقه را همچنان حفظ شده است.
اين واحد در زمينه گسترش فرهنگ اهداي عضو در جامعه نيز حرف اول را مي زند و از سال ها پيش با راه اندازي سايت اهدا (ehda.ir)، سامانه صدور كارت اهداي عضو (با بيش از يك ميليون و چهارصد هزار داوطلب اهداي عضو)، گروه سفيران زندگي (نيروهاي داوطلب در كار فرهنگ سازي) و جنبش فرهنگي "8=1" و برپايي غرفه اهداي عضو در مراسم و مناسبت هاي گوناگون نقش پررنگي در افزايش نمودهاي گذشت و ايثار و بخشش اعضاي موارد مرگ مغزي داشته است.
در تاريخ 26 مهر امسال، در مراسمي با حضور آقاي دكتر ولايتي ( رياست محترم بيمارستان دكتر مسيح دانشوري) و آقاي دكتر همتي (مديرعامل محترم بانك ملي ايران)، صدور آني كارت اهداي عضو در شعب برگزیده بانك ملي در سراسر كشور (پيوند كارت) ميسر شد تا مدت زمان انتظار براي دريافت كارت اهداي عضو به يك روز كاهش يابد.
اكنون اين واحد با فعالیت گسترده  در 5 عرصه درماني، فرهنگی، تحقيقاتي، پشتيباني و آموزشی نه تنها در ايران بلكه در منطقه خاور ميانه جزو موفق ترين مجموعه هاي پيوند اعضاء است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت واحد فراهم آوری اعضا پیوندی به آدرس ehda.ir مراجعه فرمایید.

آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 25720 بار

بازديدکنندگان امروز : 1555 نفر

کل بازديدکنندگان : 13353368 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر

همایشها و مناسبتها
تازه های پرتال

 


 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department