صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب «سلامت و بحران کووید-۱۹ در جمهوری اسلامی ایران» رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی، دکتر علیرضا زالی در آیین رونمایی از کتاب سلامت و بحران کووید-۱۹ در جمهوری اسلامی ایران، ضمن تقدیر از دو‌ استاد برجسته فرهنگستان علوم پزشکی برای تالیف و گردآوری این کتاب تحلیلی و تبیینی، عنوان کرد: در این کتاب از تجربه گرانسنگ افراد کنشگر و دست به قلم در عرصه کرونا بودند، استفاده شده و تبلوری مناسب از تکوین تجارب ارزنده است.
وی اسلوب نگارش جستارنویسی در کشور را کمرنگ خواند و گفت: جستارنویسی شجاعت می خواهد و نویسنده باید در این سبک از نگارش، استدلال های خود را در طول مقاله به اوبات برساند. این نوع نگارش نسبت به سایر اسلوب ها وزن بالایی دارد و بییار ارزشمند است.
 فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران در خصوص محتوای کتاب اظهار کرد: در کتاب سلامت و بحران کووید-۱۹ در جمهوری اسلامی ایران به ابعاد مختلف آموزشی، اجتماعی، پژوهشی و اقتصادی بحران کرونا پرداخته شده و گزینش کاتبان این جستار بسیار هوشمندانه بوده است.
 وی ادامه داد: عمده کتاب های تالیفی با سیمای بالینی، با محوریت پروتکل ها و گایدلاین ها منتشر شده است، اما در مقابل، خصلت اصلی این کتاب نوع ترجمانی و بین بخشی آن محسوب می شود. همچنین در این کتاب در کنار تحلیل واقعی و نقد منصفانه، به نوعی خوداتکایی نیز مورد توجه قرار گرفته و متعهدانه به اصالت ریل گذاری موجود در عرصه سلامت، یعنی شبکه های بهداشت و درمان توجه کرده است.
کتاب سلامت و بحران کووید-۱۹ در جمهوری اسلامی به کوشش دکتر محمدحسین نیک نام و دکتر فریدون عزیزی با مقدمه دکتر سیدعلیرضا مرندی و به همت ۸۹ پژوهشگر حوزه سلامت تالیف و به چاپ رسیده است.
شایان ذکر است 2 فصل از کتاب فوق با عناوین: "مدیریت بیمارستانی و بحران کرونا در ایران" و همچنین "پرستاری در همه گیری کرونا: چالش ها و اقدامات" توسط استاد علی اکبر ولایتی، اساتید و پژوهشگران بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تدوین شده است.
 این مراسم با حضور دکتر زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران، دکتر علی اکبر ولایتی، رییس بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر نیک نام و دکتر عزیزی اساتید فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر استاد رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی، حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده، دکتر علی فتحی آشتیانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، دکتر فرنیا معاون پژوهش و فناوری پژوهشکده سل و بیماری های ریوی، دکتر حیدریان مقدم و دکتر حائری مشاوران رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر سوری رییس کمیته اپیومیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد.


١٢:٠٠ - پنج شنبه ١٧ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦١٥١    /    تعداد نمایش : ٣٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1325626 بار

بازديدکنندگان امروز : 2085 نفر

کل بازديدکنندگان : 14278385 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 1 نفر

همایشها و مناسبتها
تازه های پرتال

 


 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department