صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وزارت بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی اعلام کرد:

انتخاب مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری به عنوان قطب برگزیده علوم پزشکی کشور

مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی دکتر مسیح دانشوری با کسب بالاترین امتیاز رتبه اول را بین 50 قطب علوم پزشکی کشور در سال 94 کسب نمود .
به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، در جلسه یک شنبه 18 مرداد ماه معاونت آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزشی پزشکی که به ریاست دکتر" باقر لاریجانی "معاون آموزشی و دبیر شورای آموزشی پزشکی و تخصصی این وزارتخانه و با حضور روسا و نمایندگان 50 قطب علوم پزشکی کشور برگزارشد، قطب علمی سل وبیماریهای ریوی دکتر مسیح دانشوری به ریاست دکتر علی اکبر ولایتی با کسب بالاترین امتیاز موفق به کسب رتبه اول در بین قطبهای علوم پزشکی کشور گردید.
دکترحمیدرضا جماعتی قائم مقام ریاست و معاون پژوهشی مرکز درگفتگو با روابط عمومی ضمن اعلام خبر فوق افزود: در این جلسه گزارشهایی از روند ارزشیابی و امتیاز بندی و جمع آوری این امتیازها برای انتخاب قطب های برتر علمی پزشکی کشور توسط دکتر کاظمی (رئیس دبیرخانه علمی قطب های کشور)، جایگاه ایران از نظر تولید علوم پزشکی درجهان و نقش قطبهای علوم پزشکی کشور دراین فرآیند توسط دکتر یزدانی (رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش وزارت بهداشت ) ارائه گردید و سپس دکتر باقر لاریجانی ( معاون آموزش وزارت بهداشت ) نیز توضیحاتی در خصوص چالشهای موجود در مسیر حرکت قطبهای علمی پزشکی کشور بیان کرد.
دکتر جماعتی اضافه کرد: در این جلسه گزارش جامعی از طرف مرکز دکتر مسیح دانشوری در خصوص روند فعالیتهای آموزشی و پژوهشی انجام شده به حاضران ارائه گردید که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
تعداد مقالات ارائه شده از طرف پژوهشگران و محققین این مرکز ، ارجاعات انجام شده به این مقالات از طرف محققین داخلی و خارجی ،انتشار 3 مجله معتبر پزشکی در زمینه های ریه ، مراقبت های ویژه و مایکوباکتریولوژی ، ثبت حدود 9 هزار ژن کشف شده از 23 گونه مایکوباکتریوم مقاوم به درمان و .....
قائم مقام مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری همچنین با اشاره به فعالیت درخشان این مرکز در زمینه پیوند اعضا از موارد مرگ مغزی افزود: مرکز ما با انجام 80 پیوند ریه، 180 پیوند قلب و اعمال پیوند همزمان قلب و ریه رکورد دار این گونه اعمال در سطح کشورهای منطقه است به طوری که فاصله کشور ما از لحاظ تعداد اعمال جراحی پیوند با کشوری مانند ترکیه بسیار چشمگیر می‌باشد.
 وی همچنین از ارائه پیشنهادهایی از سوی این مرکز در جلسه مذکور خبر داد از جمله: پیشنهاد ایجاد شبکه مجازی بین قطب های علمی پزشکی کشور، حمایت وزارت بهداشت از طرحهای ملی قطب های کشور، ایجاد پل ارتباطی بین قطب های علمی و صنعت و ....
دکتر جماعتی در پایان کسب این افتخار بزرگ علمی را به کلیه اساتید ،پزشکان، پژوهشگران و همکاران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری تبریک گفت.


١٧:٠٣ - دوشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٢٢٢٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٥٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 1140009 بار

بازديدکنندگان امروز : 1978 نفر

کل بازديدکنندگان : 9994168 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 2 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department