صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خدمات پاراکلینیکی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری

در خصوص خدمات تخصصي طب فیزیکی و توانبخشی بیشتر بدانیم

دكتر علی پناهی در گفتگو با روابط عمومی مرکز در خصوص طب فیزیكی و توان بخشی"Physical Medicine and Rehabilitation" گفت: این رشته یكی از رشته های پزشكی تخصصی بالینی است كه به ارزیابی ، تشخیص، درمان،پیشگیری و ارائه روشهای توان بخشی جهت افراد دارای ناتوانی و معلولیت فیزیكی و شناختی در تمام سنین می پردازد. رشته طب فیزیكی و توان بخشی بصورت مختصر «فیزیاتری» و متخصصین این رشته «فیزیاتریست» نام دارند.
این مسئول فنی و مسئول واحد فیزیوتراپی افزود: متخصص این رشته قادر به تشخیص، درمان و ارائه روشهای توان بخشی برای بیماریها و ناتوانی¬های عصبی، اسكلتی عضلانی، قلبی ریوی و سایر سیستم ها و اداره طولانی مدت بیماران معلول است . همچنین مدیریت و هدایت تیم های توان بخشی چندرشته ای برای ایجاد حداكثر بهبود عملكرد فیزیكی، روانی، اجتماعی و شغلی در افرادی كه توانایی آنها در اثر بیماری، تروما، نقص های مادرزادی یا درد محدود شده است بر عهده متخصص این رشته می باشد.
این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری كلينیك تخصصي طب فیزیکی و توانبخشی دایر می باشد که با استفاده از روشهای طب الكترودیاگنوز، تزریق های تشخیصی و درمانی، روشهای دارویی و فیزیكی (ورزشهای درمانی، استفاده از مدالیته ها، طب مانیپولاسیون) به تشخیص، درمان و تجویز روشهای توان بخشی در بیماران دچار وضعیت های دردناك و شرایط محدود كننده عملكرد وناتوان كننده پرداخته و بر جلوگیری از عوارض ناشی از معلولیت ها تاکید می شود.
در ادامه مهدی زینلی سرپرست پاراکلینیک مرکز تصریح کرد: كلينیك تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 و درمانگاه تخصصی طب فیزیکی و فیزیوتراپی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8 تا 14 در محل درمانگاههای بیمارستان دکتر مسیح دانشوری آماده پذیرش مراجعان می باشد.
وی در خاتمه با بیان اینکه درمانگاه فیزیوتراپی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری نه تنها به بیماران بستری ارائه خدمت می کند بلکه بیماران سرپایی را نیز پذیرش می نماید افزود: بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تنها بیمارستان دولتی در این محدود است که به ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران می پردازد.


١٠:٢٤ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدیدکنندگان
بازدید از این صفحه : 910833 بار

بازديدکنندگان امروز : 920 نفر

کل بازديدکنندگان : 6220890 نفر

بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر

 

 

 
Copyright © 2013 NRITLD.SBMU.AC.IR Allright Reserved ©Powered By NRITLD IT Department